Summer LAB LIMITED 2021
ft. MICHAL HERIBAN

26. – 31. 7. + 16. - 19. 9. 2021

Contemporary, prostor pro tanec | Praha

Léto a současný tanec a fyzické divadlo a Michal Heriban – to je Summer Lab Limited 2021.
Intenzivní pohybová laboratoř, stipendijní program a cesta do profesionálního tanečního světa.

Příležitost hýbat se, učit se, trénovat, potkat nové lidi, být součástí choreografie. Ta vznikne přímo v rámci programu a bude veřejně prezentována při závěrečném představení na divadelní scéně. Jedná se tedy také o šanci získat projektové angažmá v nové produkci ConTeátru.
Neváhej – Summer Lab Limited 2021 povede tanečník, choreograf a výtvarník Michal Heriban.

Jedná se o desetidenní program rozdělený do dvou fází (červenec + září 2021).

každodenní tréninky | tvorba choreografie | prezentace v divadle | možnost angažmá v celovečerním projektu v režii a choreografii Michala Heribana |
c
esta, jak si vyzkoušet na vlastní kůži fungování v souboru na profesionální bázi

LEKTOŘI

Michal Heriban

Michal Heriban je slovenský tanečník, performer, choreograf a výtvarník, který působí v Praze, Mnichově a Bratislavě. Ve své práci se zaměřuje především na současný tanec a fyzické divadlo.

Již šest let je kmenovým členem souboru Lenka Vagnerová & Company. Od roku 2015 úzce spolupracuje s německým choreografem Michou Puruckerem. Hostuje v představeních Národního divadla v Praze, Losers Cirque Company a také divadla Minor.

V posledních letech vytvořil choreografie např. pro Městské divadlo Kladno, divadlo NUDE, divadlo DPM či pro Lenka Vagnerová & Company. Za hlavní roli v představení Panoptikum získal v roce 2019 nominaci na cenu Thálie v kategorii balet, tanec a pohybové divadlo.

PROGRAM

Michal se zaměří na propojení herectví a tance. V lekcích bude pracovat se strukturou různých pohybových principů a aplikovat je na běžná civilní gesta. Ta poslouží jako prostředek k vyprávění příběhu a zdroj inspirace pro vytváření pohybového materiálu. V kontextu nonverbálního a tanečního divadla ho pak Michal povede až k abstraktnímu projevu.

V tréninkových lekcích se bude intenzivně věnovat technice partneringu v současném tanci (rovnocennost, napojení, stabilita) a technikám floorwork (dynamika, měkkost a obrácené polohy těla).

Každý den bude probíhat taneční trénink (90min), a poté bude následovat pohybová tvůrčí dílna (2 x 90min).

PROČ SE DO PROJEKTU ZAPOJIT?

ÚČASTNÍCI

Interpreti

Summer LAB Limited funguje především jako stipendijní program pro studenty a absolventy tanečních a divadelních škol, nicméně je přístupný i pro ostatní pokročilé, poloprofesionální i profesionální tanečníky, performery a divadelníky ve věku 16 – 30 let.

Program je výběrový, na základě přihlášek bude v rámci open callu vybráno max. 16 účastníků. Pro ty bude v průběhu letní části programu připraven program skládající se z ranních tréninků a intenzivních zkoušek simulujících reálné divadelní prostředí. Dále – pokud vše půjde podle plánu – bude během podzimní fáze projektu poté z těchto účastníků vybráno 3 – 6 performerů, kteří budou mít příležitost získat projektové angažmá v celovečerní inscenaci Michala Heribana a budou mít tak možnost získat další neocenitelné profesní zkušenosti.

Cena

Summer LAB Limited si zachovává charakter stipendijního programu pro studenty a absolventy ve věku 16 – 25 let, přičemž zúčastnit se mohou i ostatní pokročilý, polo-profesionální a profesionální tanečníci a herci až do věku 30ti let. Cena zahrnuje celý desetidenní program (letní + podzimní část): 3 lekce/den + doprovodné aktivity (večerní talks, …). 

Platba je splatná na základě dalších informací po prvním výběrovém kole, které probíhá prostřednictvím online přihlášek. 
Částku zasílejte prosím na účet číslo: 2401506132/2010 (IBAN: CZ0420100000002401506132, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX), do poznámky napište “Summer LAB Limited – registrace + své celé jméno”.

Cena:
– Studenti: 2500,- 
– Dospělí: 3000,-

Přihláška

Do projektu je možné se přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře, ke kterému je nutné přiložit následující přílohy:

  • CV
  • Foto celé postavy
  • Odkaz na krátkou interpretační ukázku bez žánrového omezení – délka cca 1 min. (např. taneční choreografie, pohybová improvizace, herecká nebo pantomimická etuda…). Video je podmínkou pro zařazení přihlášky do výběrového procesu. 

Open call pro přihlašování probíhá v termínu 1. – 30. 4. 2021, výsledky open callu budou všem přihlášeným oznámeny do 20. 5. 2021.

PŘIHLÁŠKA - INTERPRET

Připojte svůj životopis ve formátu PDF, DOCX (Max. 1 MB)
Připojte prosím svoji fotografii celé postavy ve formátu JPG, PNG (Max. 1 MB)
Odkaz na pohybovou ukázku nebo hereckou etudu (délka cca 1min)